gas reductor

Двоокис вуглецю / вуглекислота

Двоокис вуглецю /вуглекислота, формула СО2.  Молекулярна маса (по міжнародних масах 1977 р.) – 44,009.

Рідкий двоокис вуглецю – безбарвна рідина без запаху.

Рідкий двоокис вуглецю випускають двох видів: високого тиску від 3482 до 7383 кПа (критичний тиск) при температурі від 0 до 31,05 °С; низькотемпературний – від 3482 до 518,6 кПа (потрійна точка) при температурах від 0 до мінус 56,5 °С

Газоподібний двоокис вуглецю – газ без кольору і запаху, при температурі 20 °С та тиску 101,3 кПа (760 мм рт. ст.), щільність – 1,839 кг/м3.

Двоокис вуглецю нетоксичний, вибухобезпечний.

Отримання

Двоокис вуглецю (діоксид вуглецю, вуглекислий газ) високого тиску і низькотемпературний, отримують з викидних газів виробництв аміаку, спиртів, а також на базі спеціального спалювання палива і інших виробництв.  Двоокис вуглецю випускається рідкий низькотемпературний, рідкий високого тиску і газоподібний.

Застосування

Двоокис вуглецю всіх сортів застосовується:

Рідкий двоокис вуглецю вищого і першого сортів застосовується переважно для потреб зварювального виробництва.

За ступенем впливу на організм людини двоокис вуглецю відноситься до 4-го класу небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76.

При концентраціях більше 5 % (92 г/м3) двоокис вуглецю надає шкідливий вплив на здоров’я людини, так як він важчий за повітря в півтора рази і може накопичуватися в поганопровітрюваних приміщеннях, а також у внутрішніх об’ємах обладнання для отримання, зберігання і транспортування газоподібного, рідкого і твердого двоокису вуглецю. При цьому знижується об’ємна частка кисню в повітрі, що може викликати явище кисневої недостатності і задухи.